796-616-515 arekdyrka@gmail.com

ncSatelitarna platforma nc+ przechodzi na standard DVB-S2/MPEG-4 i w październiku 2015 roku zakończy równoległą transmisję sygnałów w standardzie DVB-S i DVB-S2. Widzowie zyskają lepszą jakość obrazu odbieranych programów. Posiadacze dekoderów SD mogą dokonać ich wymiany na HD bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Już od października 2015 roku roku wszystkie kanały dostępne dla abonentów nc+ będą nadawane wyłącznie w standardzie DVB-S2/MPEG-4, który zastąpi starszy system nadawania DVB-S/MPEG-2. Jest to jeden z ostatnich etapów, trwającego już od dłuższego czasu procesu przejścia platformy nc+ na nowy standard nadawania. DVB-S2/MPEG-4 to nowoczesny i bardzo efektywny standard kompresji, który umożliwia uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu. Standard DVB-S2/MPEG-4 stał się krokiem milowym w rozwoju telekomunikacji, internetu i telewizji w kierunku transmisji i przetwarzania multimediów.

Platforma nc+ nadaje swoje kanały w najwyższej jakości HD, właśnie dlatego finalizujemy proces całkowitego przejścia na standard DVB-S2 i stopniowego wyłączania modulacji DVB-S, która była używana od 1998 roku, czyli od początku istnienia telewizji cyfrowej w Polsce. Ta zmiana pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie pojemności naszych transponderów i dalszą poprawę jakości przekazu – mówi Jarosław Kordalewski, wiceprezes zarządu nc+ ds. technologicznych i IT. – W rezultacie będziemy mogli dostarczać kanały telewizyjne w jeszcze lepszej jakości, utrzymując najwyższe na polskim rynku standardy nadawania w jakości HD, a także zyskamy miejsce na kolejne kanały i usługi – dodaje

Obecnie już prawie 100 proc. abonentów platformy nc+ korzysta z dekoderów HD, które są przystosowane do odbioru sygnału w standardzie DVB-S2/MPEG-4. Dla tych osób zmiana systemu przekazu będzie niezauważalna. Pozostałaniewielka grupa, która nie dokonała jeszcze wymiany na dekoder HD, może zgłosić się do nc+ i dokonać jej bezpłatnie. W tym celu wystarczy zgłosić się do nc+, na abonentów czeka dedykowany zespół konsultantów.

Dzięki zmianie dekodera na HD abonenci nc+, będą mieli zupełnie nowe możliwości m.in. nagrywania czy pauzowania programów (w przypadku wymiany na dekoder z dyskiem), dostęp do bogatych kolekcji VOD w serwisie nc+ go TV i innych atrakcyjnych usług, dostępnych po podłączeniu dekodera do internetu.

 

zródło: media2.pl